Etykiety zapałczane.


Etykiety zapałczane są świetnym przykładem na to jak dobrze wykorzystać niewielką przestrzeń graficzną – jasny przekaz, czytelna forma i atrakcyjna oprawa graficzna!
W czasach PRL, przekaz ten był wiadomy. Etykiety stanowiły często jedno z narzędzi agitacji i propagandy społeczno – politycznej lub gospodarczej. I tak, wszyscy dzielnie „Szukalismy stonki ziemniaczanej” i „Zbieralismy makulaturę”.  Nie wiem tylko ilu z nas udalo sie zrealizowac ambitne haslo: „Zostań traktorzystą”…
Aż żal, że dziś nie można spotkać przykładów takich etykiet, które byłyby jednocześnie: naklejką informujacą o produkcie, mikroplakatem rozpowszechniającym idee czy spełniającym funkcje oświatowe (a nie wyłącznie  reklamowe) a zarazem będące interesującym obiektem dekoracyjnym.

Reklamy

2 responses to “Etykiety zapałczane.

  1. Wielu rzeczy żal. Teraz nikt nikomu nic za darmo, takie czasy nastały. Toteż jak się coś bezinteresownego zdarzy tym większa powinna byc radość.

  2. ..coś zupełnie bezinteresownego… to już naprawdę ciężko. Mi na przykład podobają się małe pudełeczka zapałek reklamowych rozdawane w restauracjach. I to „za darmo”!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s