Czarny czarnemu nie równy!

Pierwszą rzeczą, o której musimy pamiętać to fakt, że kolor nie może być złożony z większej ilości niż 280% sumy składowych kolorów. Za dużo kolorów znaczy za dużo farby drukarskiej.
Oczywiście, rozumiemy, że poruszamy się w systemie CMYK – odpowiednim na potrzeby druku. I tak, 100% K czarny kolor (C=0, M=0, Y=0, =100) sprawdza się dla tekstu i linii. W ten sposób zabezpieczmy nasz projekt przed występieniem drobnych śladów innych kolorów naokoło naszego tekstu.
Inaczej ma się w przypadku użycia koloru czarnego w tle. Drukując czarny złożony tylko ze 100% czarnego okazałoby się, że czerń nie odpowiada prawdziwej głębokiej czerni. Podbicie czarnego stosuje się na różne sposoby, jedną z możliwości jest dodanie 45% koloru C,  oraz  100%K czarnego. W ten sposób zabezpieczymy się przed problemami z za dużą ilością farby drukarskiej i uzyskamy właściwą czerń dla naszej etykiety.
I jeszcze jedna uwaga: nie należy używać czarnego koloru w postaci w jakiej jest zdefiniowany docelowo w naszym programie graficznym. Nie nadaje się on do druku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s