Dotknij Mnie!


Tak by wlaśnie wołała do nas ze sklepowej półki puszka piwa Lech (gdyby mogła wydawać głos…) Na razie jeszcze nie spotkaliśmy opakowań, które by odziaływały na nasz zmysł słuchu  ale są już takie, które odziałują na zmysł dotyku.Wytłaczanie powierzchni opakowań jest świetną metodą używaną od dawna w celu wyróżnienia na produkcie określonych elementów takich jak logo czy wypukły napis na zewnętrznej powierzchni puszki, sprawiając, że stają się one wyczuwalne pod dotykiem. Dzięki nowej metodzie Skin Tech Advanced Embossing Technology firmy Ball z Niemiec, możliwe jest teraz pokrycie wytłoczeniem całej powierzchni puszki. Duże fragmenty produktu mogą nie tylko wyglądać jak na przykład skórka cytryny ale również przypominać ją w dotyku. Poprzez takie oddziaływanie na różne zmysły konsumenta, nowa technologia stwarza dodatkowe bodźce zachęcające go do kupna. Kolejną korzyścią wytłaczania jest wygodniejszy sposób trzymania puszek, zwłaszcza puszek z napojami chlodzonymi.

Klienci, którzy już korzystają z nowych technologii to polskie piwo Lech, oraz Heineken®, który wprowadził na rynek piwo w „dotykowych” puszkach od Firmy Ball.

Lakiery dotykowe stanowią część rozległej gamy technik udoskonalania powierzchni i wzornictwa puszek. Inne techniki to wytłaczanie, które tworzy trójwymiarowe elementy wzornicze poprzez wyciskanie okolicznych fragmentów wzoru oraz druk cyfrowy, który umożliwia indywidualne drukowanie fotorealistycznych wzorów na mniejszych partiach puszek.

Reklamy

One response to “Dotknij Mnie!

  1. Wszystkich smakoszy złotego trunku zapraszam na –> ocenbrowar.pl
    Do wyboru ponad 1500 piw z całego świata. Do każdego piwa dołączona jest etykieta. Stwórzmy razem ranking piw.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s