Cuda świąteczne od firmy Starbucks.Święta w Starbucks to nowe zimowe elementy graficzne na czerwonych kubkach i innych produktach oraz eleganckie błyszczące opakownia na kawę. Ale to nie wszystko. W tym roku Amerykański oddział Starbucks uruchamia pierwszą dużą mobilną kampanię wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną. Po zeskanowaniu telefonem smart phone świątecznego kubka Starbucks, pojawia się zabawna animacja w wykonaniu postaci z grafiki świątecznego produktu. Aplikacja jest interaktywna – w rodzaju nieskomplikowanej gry gdzie po kliknięciu na postać, uruchamia się dodatkowa animacja . Dla klientów którzy znajdą wszystkie pięć postaci czeka dodatkowa, specjalna nagroda. (nie wiem jak się to dzieje, ale ja do tej pory tylko natrafiam na kubki z liskiem…) Aplikacja umożliwia również dzielenie się ze znajomymi animacjami poprzez portale społecznościowe oraz wysyłanie świątecznych e-kartek. Celem kampanii, wg słów Alexandry Wheeler, dyrektora od marketingu firmy Starbucks, jest “zachwycenie” klienta i sprawienie kupującym świątecznej “niespodzianki”.

Czy niedługo możemy spodziewać się aplikacji która będzie odczytywać wskaźnik na naszych kubkach dający znać barmance Starbuck’a że potrzebujemy dolewki…?

😉

Reklamy

One response to “Cuda świąteczne od firmy Starbucks.

  1. Czy byliście już w jednej z nowych kawiarni Starbucks w Warszawie – w Pawilonie Zodiak przy ul. Widok 26, w pobliżu Pasażu Wiecha oraz w budynku Europlex przy ul. Puławskiej 17 ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s