Kreatywność Inaczej.


“Co może być bardziej kreatywne niż bycie odmiennym?” pod takim własnie  hasłem australijska agencja reklamowa Droga5 nawołuje inne biura kreatywne i agencje graficzne do zatrudniania niepełnosprawnych. Celem tej inicjatywy jest zaangażowanie wszystkich 32 000 agencji reklamowych w Australii – tak aby do 2021 roku każda z nich zatrudniała niepełnosprawnych. Jeśli im się powiedzie – środowisko grafików stanie się liderem takiego modelu zatrudnienia na tle innych biznesów i kompanii.
Sama idea pochodzi od dyrektora artystycznego studia Droga 5 – Davida Nobey. W jednej z firm w której pracował zetknął się po raz pierwszy ze współpracownikiem z Zespołem Downa,  “Zachowałem to w pamięci jako niezwykle pozytywne przeżycie” mówi Nobey.  Pośród całego tego rozbudownego ego i zwariowania jakim cechuje się nasza branża, on jeden miał taki niezwykły, wyważający wpływ na nas wszystkich.”
Kilka lat poźniej , w swojej własnej agencji reklamowej Nobej probuje powtórzyc to niezwykłe przeżycie zatrudniając młodego mężczyznę z Zespołem Downa – Lloyda.
Do zadań służbowych Lloyda należy zaopatrywanie kopiarek w papier, obsługa bufetu, drobne posyłki i prace biurowe. Zupelnie gratis – Lloyd rozdaje każdemu uśmiechy i uściski.
Samą swoją obecnością przypomina pracownikom studia jak różnorodni i odmienni są ludzie i sytuacje. jak zróżnicowane jest społeczeństwo  którego projektują. W czasach kiedy innowacja, kreatywność i zaskakujące pomysły są tym co może firmę wyróżnić i wyprowadzić na lidera branży – odmienność i unikalność jest ogromnym atutem w ofercie firmy.
Obecnosść Lloyda okazała się pożyteczna dla wszystkich. Lloyd pokonał swoją pierwszą nieśmiałość a zyskał poczucie przynależności i dobrze wykonywanej pracy. Reszta zespołu – zyskała nową przyjaźń i nową perspektywę na odmienność drugiego człowieka, na tworzenie i na życie w ogóle.
W tym wideo można zobaczyć jak to wygląda w akcji: http://www.creativespirit.org.au/

A jak podkreśla sam Nobey – zatrudnianie ludzi niepełnosprawnych przynosi również korzyści ściśle wymierne finansowo. Wiecej na temat zatrudniania niepełnosprawnych tutaj.

Popieramy z całego serca!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s