Jak przygotować projekt etykiety samoprzylepnej do druku?


Ach, więc zdecydowałeś się drukować etykietyty samoprzylepne za pomoca druku cyfrowego.
I nic dziwnego – druk cyfrowy to najlepsza opcja! Teraz czas na dostarczenie drukarni twoich wyjątkowych projektów. Żeby mieć pewność że ostateczny wygląd etykiety będzie zgodny z pięknymi projektami które macie w zamyśle, sporządziliśmy specjalnie dla was listę porad jak przygotować grafikę do druku cyfrowego:

  • Upewnij się że projekt graficzny odpowiada wymiarom rzeczywistym etykiety (o ile to tylko możliwe)
  • Dokument musi być zapisany w formacie CMYK – wszystkie kolory Pantone zamienione na wartości CMYK.
  • Grafika umieszczona centralnie
  • Upewnij się że pozostawileś spady po co najmniej 1,5 mm z każdej strony dla elementów i kolorów które powinny dosięgać krawędzi etykiety
  • Projekt zachowany w pliku kompozytowym
  • Elementy graficzne, mające zawierać się w obszarze etykiety, powinny być odsunięte od jej krawędzi o co najmniej 1,5 mm, żeby wykrojnik ich nie uciął podczas sztancowania. Linia cięcia nie może być widoczna w projekcie głównym (powinna być zawarta w osobnej warstwie wyraźnie oznaczonej jako nie przeznaczona do druku)
  • Biały poddruk powinien być zdefiniowany jako warstwa koloru dodatkowego (spotowego) „W”.proszę określić format tych naklejek oraz informację, które są na przeźroczystym materiale, a które nie. Te na przeźroczystym materiale powinny również posiadać biały poddruk – najchętniej w postaci dodatkowego koloru o nazwie „W”.
  • Podobnie wszelkie efekty specjalne – grawerowanie, tłoczenie – osobna warstwa charakteryzująca dane elementy – i zaznaczona kolorem spotowym (zazwyczaj używa się w tym celu magenty – ale może być jakikolwiek kolor nie występujący w głównym projekcie)
  • Teksty zamienione na krzywe.
  • Preferujemy pliki pdf, których w ogóle nie musimy dalej edytować.

Adnotacja: Jeśli zdecydujesz się przesłać plik otwarty zapisany w formacie ai, eps lub cdr. Etykieta zostanie przygotowana przez nas do druku, ale wiązać się będzie to z dodatkowymi kosztami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s