Nowy Facebook i Twoja Firma.


Facebook znów na ustach świata!
A to dzięki najnowszym zmianom  wśród których znajduja się “top stories”, czyli najważniejsze informacje ze “streamu”, podobnie działające jak popularny Twitter, “smart lists” – szczegółowe listy znajomych (podobne do Google Plus “circles”) oraz nowe aplikacje. Otwiera to jeszcze więcej możliwości interakcji z jeszcze większą grupą ludzi. W dodatku wszystko to odbywa się w mgnieniu oka.

W ten sposób Facebook wchodzi w nowy trend, który polega na konstruowaniu spersonalizowanego, interaktywnego źródła informacji, opartego na zainteresowaniach i zachowaniach poszczególnych użytkowników.
I chociaż obawy przed utratą prywatności i niecheęć do dzielenia się wszystkim i ze wszystkimi na szerokich łamach internetu jest jak najbardziej zrozumiała, warto jednak zdać sobie sprawę z potencjału tak prężnego portalu społecznościowego jak Facebook.
Facebook to również świetne narzędzie marketingowe. A dobrze zaprojektowana i operowana strona komercyjna Facebook może znacznie wzmocnić pozycje i rozpoznawalność marki.
Oto czym charakteryzuje się skuteczna strona FB:
– jest INTERESUJĄCA i INTERAKTYWNA. Informacje podane w interesujący sposób, angażujący czytelnika i wywołujący reakcje. Ogłaszenie konkursów, głosowań, oferowanie nagród i promocji.

– INFORMUJE o tym co dzieje się w danej dziedzinie biznesu i szczególnie w firmie. Dobrze napisane, interesujące publikacje na temat dziedziny którą się zajmujesz  nie tylko dostarczają informacji , której szukają klienci ale również pokazują twoją znajomość tematu.

– jest ATRAKCYJNA – zdjęcia, filmy video, grafy, tabelki, ilustracje. Przyjazne dla oka – znaczy przyjazne dla oglądajacego. Przykuwające uwagę, zapadające w pamięci.

– jest AKTYWNA w środowisku. Umieszczanie imienia firmy na stronach Facebook innych kompanii i instytucji związanych z tą samą branżą to świetny sposób na reklamę i oczywiście sam jednocześnie zdobywasz wartościowe informacje. Dodawanie komentarzy, zamieszczanie zdjęć, kreowanie internetowych wydarzeń. Zostać zauważonym oraz mieć na uwadze  co ważnego  się dzieje w biznesie.  To właśnie się liczy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s