Niesamowite mozaiki z nalepek.


Barry Snyder znany w świecie artystycznym jako “Stickerman” tworzy coś z niczego, kreując niezwykłe dzieła sztuki używając naklejek z owoców zamiast kolorowych farb. Tworzeniem mozajek z naklejek zajmuje się już od lat wykorzystując do tego wyłącznie nalepek z produktów żywnościowych.

Wykończenie jednej takiej mozaiki zajmuje mu kilka pracowitych miesięcy. Niektóre z prac Snydera to dzieła własnego pomysłu, inne to projekty oddajace hold popularnym dziełom sztuki, jak na przykład “American Gothic” (Grant Wood), zatytułowany tutaj Mom & Pop Culture

Kolejny niesamowity obraz to zabawna reprodukcja słynnej puszki zupy Andy Warhola. Can Did Andy

(zabawna tym bardziej, że zawiera błąd ortograficzny na etykiecie puszki. Jak to wyjaśnia sam Barry Snyder: “reprodukcje te mają słowo ‚kondensowane’ napisane z błędem. Udało mi się poprawić ten błąd w orginale, zanim oddałem obraz do oprawienia, ale na ponowne drukowanie wszystkich reprodukcji nie chciało mi się już wydawać pieniędzy. Zawsze można tą wpadkę traktować jako rzadką okazję kolekcjonerską…”)

Oraz samochód z naklejek  Stickerbaker

Więcej prac na stronie: Stickerman Art
możesz też zobaczyć video.
…i jeszcze ciekawostka: nalepki na owoce są jadalne! Przynajmniej w US., gdzie Stickerman tworzy swoje mozaiki, naklejki na owoce muszą być wykonane z nietoksycznego papieru i przy użyciu farb i kleju, które nie byłyby trujące w razie spożycia. Nie znaczy to wcale, że masz od dzisiaj zacząć nałogowo połykać nalepki! 😉 Lepiej wysłać je wszystkie do Stickerman’a!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s