Z czego składa się etykieta samoprzylepna?


Zazwyczaj etykieta złożona jest z trzech różnych warstw: materiał wierzchni plus laminat, warstwa spodnia i warstwa kleju pomiędzy nimi.

Materiał wierzchni jest pierwszą warstwą etykiety. Jest tym,  z czym klient będzie miał bezpośredni kontakt patrząc na twój produkt. Wybierając odpowiedni materiał dla swojej etykiety, powinieneś zastanowić się nad kilkoma ważnymi zagadnieniami:

  • Na jakie produkty będzie naklejana etykieta
  • Czy będzie narażona na wilgoć i temperaturę
  • W jakich warunkach produkt będzie przechowywany

Etykiety dodatkowo pokryte laminatem lub lakierem zyskują stylowe, luksusowe wykończenie. W zależności od rodzaju laminatu możesz nadać etykiecie ekstra połysk lub wybrać opcję matową. Laminat tworzy również warstwę ochronną pomiędzy nadrukiem na etykiecie, a światem zewnętrznym.

Warstwa kleju.
Etykiety samoprzylepne występują na różnych rodzajach kleju. W zależności od potrzeb aplikacji mogą to być kleje o różnej sile: od trwałych, odpornych na starzenie i warunki atmosferyczne, do łatwo odlepialnych, nie pozostawiających po sobie śladów.

I wreszcie warstwa spodnia czyli papier woskowany lub silikon, dzięki któremu etykiety mogą być przepuszczone przez kolejne maszyny linii produkcyjnej, a następnie łatwo odklejone tuż przed aplikacją.

Więcej o materiałach do etykiet tutaj:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s