Nic się nie zmarnuje!


Jeszcze kilka lat temu ekolodzy postrzegani byli jako lekko szaleni entuzjasci Matki Ziemi, nawołujący do ratowania braci – wielorybów i przytulania drzew. Nieszkodliwi, ale jednak szaleńcy. Dziś bycie „green” nie jest już na marginesie – jest normą kulturową. Powtórne wykorzystanie materiałów stało się obowiazującą praktyką.

Jedną z bardziej widocznych odpowiedzi na ten trend jest powrót do toreb wielokrotnego użytku. Już od jakiegoś czasu pakujemy zakupy w papierowe torby, które wiadomo – idą potem na makulaturę, nie na śmietnik. Teraz jednak pojawił sie pomysł, żeby zanim oddamy torbę na makulaturę,  znaleźć jeszcze dla niej jakieś ciekawe zastosowanie i ponownie wprowdzić do obiegu.

Oto jak w zabawny i skuteczny sposób realizuje to przesłanie torba „Nie na zmarnowanie” zaprojektowana przez Happy Creative Services w Indiach. Kartonowa torba firmy LEE  pokryta jest wzorami i napisami, które po kilku chwilach cięcia i składania zamieniają się zupełnie nowa rzecz! Na przykład grę planszową dla dziecka, kalendarz na biurko, czy pojemnik na ołówki. Zabawne i stylowe etykietki nadrukowane na torbie można użyć jako przywieszki do prezentow.

Pomysł okazał się strzalem w dziesiatkę, a  wzrost zainteresowania ze strony kupujących zmusił firme do wyprodukowania 100 razy więcej toreb niż początkowo szacowano!

Kto wie, jak tak dalej pójdzie może wkrótce ktoś wpadnie na nowatorski pomysł pakowania ryb w gazetę…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s